Turyści, którzy zdecydowali się wybrać na wakacje do Hiszpanii i posmakować uroków katalońskiego wybrzeża Costa Brava, borykają się z problemem jak tam dotrzeć?
Na szczęście, Costa Brava jak i samo Lloret de Mar jest znakomicie skomunikowane i nawet mało obeznany turysta nie będzie miał problemu z osiągnięciem miejsca na wymarzony urlop.

Poniżej przedstawiamy kilka możliwości:

1. Wyjazd z biurem podróży – samolotem
Większość polskich biur podróży, oferuje wczasy na Costa Brava, również w miejscowości Lloret de Mar. Zwykle są to wycieczki lotnicze, a wczasowicze lądują w Barcelonie lub Gironie, a następnie dowożeni są autokarem do hotelu w Lloret de Mar. Takie rozwiązanie jest najmniej problemowe i najłatwiejsze, ale zarazem najdroższe. Biuro podróży zajmuje się wszystkim – formalnościami, wylotem, transportem z lotniska, hotelem, mamy też na miejscu do dyspozycji, pomoc rezydenta biura podróży. Wśród biur oferujących wczasy w Lloret de Mar jest min. Itaka, Rainbow Tours, Exim Tours, Neckermann, Wezyr Holidays i kilka innych.

 
Ceny tygodniowych wczasów w Lloret de Mar, zaczynają się już od 1500 zł.

Hotel Montanamar ***, bez wyżywienia, 7 dni – 1506 zł

Hotel Don Juan ***, wyżywienie HB, 7 dni – 1750 zł

Hotel Evenia Olympic Garden ****. wyżywienie HB, 7 dni – 2350 zł

2. Wyjazd z biurem podróży – autokarem.
Niektóre biura oferują wczasy w Lloret de Mar w bardzo niskich cenach (często poniżej 1000 zł), ale wtedy nie lecimy do Hiszpanii samolotem, lecz czeka nas długa i uciążliwa podróż autokarem, która zwykle zajmuje przynajmniej 2 dni (np. wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych w niedzielę, przyjazd do Lloret de Mar około południa we wtorek). Czasami można podobne oferty spotkać na serwisach typu Groupon.

3. Wyjazd na własną rękę

Przy obecnym rozwoju transportu lotniczego, oraz łatwego systemu internetowej rezerwacji hoteli, polecamy zaplanować sobie podróż do Lloret de Mar na własną rękę. Okazuje się, że jest to bardzo łatwe, a często może być o wiele tańsze, ciekawsze i atrakcyjniejsze od zorganizowanego wyjazdu przez biuro podróży.

Najprościej dostaniemy się na wybrzeże Costa Brava samolotem. Tanie linie lotnicze oferują wyloty zarówno do Barcelony jaki i Girony. Poniżej zestawienie lotnisk wylotowych, wraz z kierunkiem podróży:

Lotnisko w Polsce Lotnisko w Hiszpanii Linia lotnicza
Kraków Girona Ryanair
Katowice Barcelona Wizzair
Wrocław Girona Ryanair
Warszawa Barcelona Wizzair
Poznań Barcelona Ryanair
Poznań Barcelona Wizzair
Rzeszów Girona Ryanair
Gdańsk Barcelona Wizzair
Gdańsk Girona Ryanair
Bydgoszcz Girona Ryanair

 


KUP BILETY DO BARCELONY od 90 zł   |   KUP BILETY DO GIRONY od 47 zł

 
Koszt biletów lotniczych, kupowanych na kilka miesięcy przed wylotem oscyluje wokół 300-400 zł w obie strony, na jedną osobę. Czasami można spotkać promocje i znaleźć bilety nawet za 100 lub 150 zł. Należy zwrócić uwagę, że w tanich liniach lotniczych w cenę biletu wliczony jest jedynie bagaż podręczny, który nie powinien być cięższy niż 10kg, oraz nie powinien przekroczyć wymiarów 55x40x20 cm. Koszt dodatkowej sztuki bagażu rejestrowanego (czyli przechowywanego w luku bagażowym) wynosi od 68 zł (Wizzair) do 150 zł (35 euro Ryanair w szczycie sezonu). W poszukiwaniu promocji lotniczych warto śledzić takie portale jak fly4free.pl lub mlecznepodroze.pl. W naszym serwisie Lloret.pl, również będziemy informowali o atrakcyjnych promocjach lotniczych na wybrzeże Costa Brava.