Kierując się dalej w prawo, ok. 1200 metrów od głównej plaży Lloret de Mar i kilkaset metrów za Cala Banys, znajduje się druga co do wielkości plaża – Playa de Fenals. Długa rozciągająca się na ponad 700 metrów plaża, przyciąga grubym, złocistym piaskiem i wspaniałym położeniem. Oferuje tez dużo lepsze widoki, gdyż mniej więcej od połowy plaży nie widzimy za nami kompleksu hoteli, tylko pięknie zadrzewiony las sosnowy, idealny na piesze wędrówki, można też często spotkać tam osoby uprawiające jogging.

Widok na plażę Fenals

W szczycie sezonu, plaża Fenals jest również chętnie odwiedzana, ale niewątpliwie oferuje większy komfort i swobodę niż Playa de Lloret. Na plażowicza czeka gotowa infrastruktura – prysznice, WC oraz opieka ratowników. Można skorzystać z pełnej gamy sportów wodnych: parasailing, jetskiing, windsurfing, nurkowanie, wycieczki statkiem.

Wzdłuż promenady Fenals Playa istnieje wiele stoisk, a także kilka restauracji i barów (najlepsze są te na południowym krańcu). Jest tu dużo spokojniej i mniej tłoczno aniżeli na Playa Lloret, ale wystarczająco ciekawie, by się nie nudzić.

Blisko plaży Fenals są położone słynne ogrody Klotyldy (Jardines de Santa Clotilde).

Kilka filmów z Playa de Fenals:

Mapka Playa de Fenals

Wyświetl większą mapę

(fot. w nagł. frdasa / panoramio.com CC)