Główna plaża Lloret de MarPlaya de Lloret (kat. Platja de Lloret), znajduje się tuż przy nadmorskiej promenadzie. Czysty, złocisty piasek, szmaragdowe wody Morza Balearskiego zachęcają do wypoczynku i plażowania. Playa de Lloret jest wyposażona we wszelką plażową infrastrukturę: prysznice, toalety, leżaki, parasole i oczywiście stałą obecność ratowników. W szczycie sezonu turystycznego, Playa de Lloret jest bardzo zatłoczona, więc jeśli chcemy być w fajnym punkcie, blisko morza, to warto zająć sobie miejsce przed 10 rano, ale na szczęście plaża jest na tyle duża, że wszyscy się pomieszczą.

Platja de Lloret (fot. en.wikipedia.org)

 
Wzdłuż plaży, znajduje się niezliczona ilość restauracji i barów, serwujących katalońskie specjały i drinki spragnionym wczasowiczom.
Można również skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych: skutery wodne „jetski”, banan, paraseiling – czyli lot balonem nad plażą, nurkowanie, czy tez po prostu wybrać się na wycieczkę statkiem z przeszklonym dnem. Obok plaży ciągnie się główna promenada Lloret de Mar, o długości 1500 metrów.

Nadmorska promenada w Lloret de Mar, Hiszpania, Wybrzeże Costa Brava

Promenada w Lloret de Mar (fot. si / flickr.com)

 
Plaża „de Lloret” to idealne miejsce do plażowania i zabawy, zarówno w dzień jak i … w nocy, co można ostatnio łatwo zaobserwować w paradokumentalnym serialu TV Polsat „Pamiętniki z wakacji”, lub tez w oryginalnej, niemieckiej wersji w RTL „X-Diaries”.  

Mapka plaży Playa de Lloret